Віагра або Сіаліс: що краще?

Віагра або СіалісВ даний час для профілактики і лікування еректильної дисфункції (імпотенції — за старою термінологією) найбільш широке застосування знайшли такі лікарські препарати, як віагра (діюча речовина — силденафіл цитрат, бренд фармацевтичної компанії Pfizer) і Сіаліс (діюча речовина — тадалафіл, спільна розробка фармацевтичного гіганта Eli Lilly і корпорації «Icos»). Першою на російському фармацевтичному ринку з’явилася віагра ще в далекому 1998 році, Сіаліс ж — тільки в 2003 році.

Механізм дії в обох препаратів подібний і полягає в блокуванні ферменту фосфодіестерази 5-го типу (ФДЕ-5), який у свою чергу розщеплює фермент циклічний гуанозинмонофосфат, відповідальний за судинний компонент ерекції статевого члена. У чоловіків з еректильною дисфункцією рівень циклічного гуанозинмонофосфату знижений і завжди недостатній для забезпечення повноцінної ерекції. Для того, щоб підвищити вміст циклічного гуанозинмонофосфату на рівень, достатній для ерекції, був використаний простий, але тим не менш довгий час неочевидний метод, який полягає в блокуванні ферменту, що розщеплює циклічний гуанозинмонофосфат.

Дані з фармакокінетики препаратів віагра і Сіаліс свідчать про більшу ефективність останнього. По-перше, період напіввиведення силденафілу коротше і складає всього 3-5 годин в залежності від прийнятої дози, у той час як у Тадалафіл — 17,5 год. По-друге, час збереження ефективної активності і досягнення ерекції для Віагри складає в середньому 4 години, для Сіалісу — 24-36 годин.

Що стосується побічних ефектів Віагри і Сіалісу — вони аналогічні і полягають у появі запаморочення, головного болю, проносу, нудоти, закладеності носа, відчуття припливу крові до голови. Рідко відзначаються болі в попереку, животі, суглобах характерні в великих степових для Сіалісу.

Всі небажані побічні явища обох препаратів приходять, як правило протікають в легкій або помірно вираженій формі. Для препарату Сіаліс відзначається істотне зменшення вираженості побічних ефектів при подальшому продовження застосування. Обидва препарати категорично протипоказані чоловікам, постійно приймають нітросодержащіе препарати (нітрогліцерин у будь-яких формах і його аналоги).

Оскільки віагра є флагманом — препаратом першого покоління, і на фармацевтичному ринку існує вже 15 років, то накопичилися відомості не на її користь. Так, наприклад, у 2002 р. американський токсиколог Г. Мілман опублікував у журналі «Annals of Pharmacotherapy» результати наукового дослідження про побічні ефекти Віагри. Пацієнти, що приймають віагру, відзначали запаморочення, дезорієнтацію, амнезію, 22 особи з 270 віднесли на рахунок Віагри поява агресії, 13 — провокування насильства, у 6 осіб препарат викликав «стійке бажання вбивати». Побічні ефекти силденафілу виявлялися при тривалому прийомі максимальних терапевтичних доз препарату (100 мг на добу). Інші джерела незалежно один від одного повідомляли про несумісність Віагри з алкоголем. Взаємне потенціювання гіпотензивного ефекту Віагри та алкоголю коштувало життя багатьом пенсіонерам, що не дотримується заборону на прийом алкоголю.

Численні клінічні дослідження ефективності та безпеки Сіалісу звертають увагу на відсутність обмеження на прийом препарату з жирною їжею і алкоголем в невеликих (!) Дозах, що значно підвищує лояльність пацієнтів і відповідає вимогам деяких з них до звичного способу життя.

Таким чином, аналіз наявних наукових і клінічних даних про властивості та ефекті Віагри і Сіалісу дозволяють зробити вибір на користь останнього. Однак не можна забувати, що прийом лікарського препарату при імпотенції — не панацея. Деякі проблеми в чоловічій статевій сфері лежать за межами можливостей лікарської терапії і вимагають інших методів немедикаментозних методів лікування.

Эта запись была опубликована в рубрике Препарати пользователем admin. Добавить в закладки ссылку.